Výhody dřevostaveb
&
tipy před výstavbou

(Naše) dřevostavby si jednoduše zamilujete:

Rychlost je číslo 1

Rozhodli jste se pořídit si vlastní rodinný dům a počítáte za jak dlouho se z nového bydlení budete moci těšit. Za půl roku, možná do roka? Jak se říká, čas jsou peníze. Právě proto oceníte rychlost realizace naší montované dřevostavby, která včetně základové desky trvá přibližně čtyři měsíce. Z ekonomického hlediska díky rychlosti s námi ušetříte nemalé finanční prostředky za náklady spojené s náhradním bydlením během stavby.

Nízké provozní náklady

Dřevostavby celkově mají velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti. Spolu v kombinaci s topným systémem vám tak můžeme zaručit, že vaše provozní náklady budou tak nízké, jak je to jen možné. Stavby GANSA jsou primárně napojeny pouze na elektrickou energii. Bojíte se velkých účtů za elektřinu? Nemusíte, větším odběrem se pro dodavatele elektřiny stáváte zajímavým zákazníkem a díky tomu, je Vám umožněno využívat elektřinu 20-22 hodin denně za sníženou sazbu tzv. "noční proud".

Oceníte teplotní komfort

Obvodová stěna domů GANSA má tloušťku 431mm, minerální vata uvnitř panelu vytváří velký tepelný odpor, malou tepelnou ztrátu zajišťuje zateplení v tl. 340mm a malá akumulace tepla je zásluhou použitých materiálů, které neabsorbují teplo. Jednoduše řečeno, u zděné stavby první vytápíte cihlové stěny, které teplo absorbují a až poté vytápíte vzduch uvnitř domu. Naopak u dřevostaveb se teplo téměř okamžitě vrací od stěn zpět.

Větší podlahová plocha

Jelikož naše obvodová konstrukce stěny je štíhlá pouze 225mm, získáte mnohem více obytného prostoru (klasická zděná konstrukce 400mm). Například u bungalovu o zastavěné ploše 100m² je to 8 až 10m² navíc, tudíž máte k dispozici pro sebe a vaši rodinu ažo 10 % více místa.

Příjemný pocit bydlení

Řada lidí se v dřevostavbě cítí lépe, aniž by byli schopni rozumně vysvětlit příčinu svých pocitů. Odborné studie jim ale dávají za pravdu, dřevo v domě má pozitivní vliv na psychické zdraví člověka a má dokonce až terapeutické účinky. Použitý stavební materiál, působí na své obyvatele domu uklidňujícím, přirozeným dojmem.

Víc eko než zděná stavba

Zpracování prefabrikovaných panelů není tak náročné na spotřebu energií, tím pádem vypouštění oxidu uhličitého do ovzduší je nižší než u výroby jiných stavebních materiálů jako je například ocel, beton nebo cihly.

Důležité tipy, než se pustíte do stavby domu:

Větší není vždy lepší!

Bydlíte v menším bytě a plánuje se přestěhovat do rodinného domu, který by měl být tak prostorný, že byste v něm mohli i tancovat? Stavba zbytečně velkého domu se Vám nevyplácí, každým metrem čtverečním si zvyšujete svůj rozpočet, prodlužujete čas výstavby a hlavně zvyšujete náklady na energie, myslete na to.

Jeden levnější než druhý

Možná, že to není Váš případ, ale většina zákazníků nemá zkušenost se stavbou rodinného domu. Často se tedy stává, že pro klienty je jediným parametrem pro porovnání stavebních společností cena domu. S výstavbou domu to však není vůbec jednoduché a jejich kvalita je velmi různorodá. Věnujte tedy při porovnání pozornost hlavně kvalitě a detailnímu zpracování.

Drahé řešení

Chcete rekuperaci, tepelné čerpadlo, solární panely či jiné moderní technologie do svého domu? Počítali jste kolik Vás bude stát samotné zařízení a kolik následná instalace a pravidelný servis? Ne vždy se to vyplatí. Určitě netvrdíme, že jsou tato zařízení zbytečná, jen Vám doporučujeme pečlivě zvážit a spočítat zda reálná úspora peněz těmito technologiemi není menší než pořizovací a provozní cena.

Pasivní prostory

Zamýšleli jste se někdy nad tím kolik času trávíte v obývacím pokoji a kolik v chodbě? Při rozvržení místností myslete na to aby Vám zbytečně nevznikaly nepotřebné prostory, které Vás stojí srovnatelně jako ty frekventované.

Tvar domu

Fantazii se meze nekladou, v dnešní době si můžete postavit dům jakéhokoliv tvaru a designu. My Vám však doporučujeme myslete víc technicky než esteticky. Každý záhyb či výklenek na domě je jako jeho vráska, která potřebuje důkladnou péči v podobě odborného provedení, dostatku času na provedení a hlavně financí.Každé takové místo je náchylnější na případné poruchy, zatékání a tepelné ztráty. Samozřejmě nechceme aby všechny domy byly jako přes kopírák, myslete na to, že barva domu, okna, obklad, květiny či okolí můžou Váš dům udělat jedinečný a krásný, s tím rozdílem, že ušetříte do budoucna nejen starosti, ale i finance.

Jak vyrábíme panely pro naše dřevostavby?